Zavod za turizem Idrija organizira Tedne evropskih geoparkov v Geoparku Idrija, v okviru katerega za različne ciljne skupine organizirajo dogodke, predavanja, delavnice in pohode.

Del programa je vsako leto namenjen tudi mlajši generaciji, ki ji poskušajo približati naravno in kulturno dediščino na zanimive in zabavne načine. Poleg številnih zanimivih in poučnih dogodkov je v letošnjem letu osnovnošolcem namenjen sledeč nabor dogodkov:

• URA PRAVLJIC: NEVERJETNA, A RESNIČNA ZGODBA O DINOZAVRIH, 26. 5. 2022 ob 18.00 v Centru za obiskovalce Geoparka Idrija, dogodek je primeren za otroke od 4. leta dalje (dogodek poteka v sodelovanju z Mestno knjižnico in čitalnico Idrija)
  • DELAVNICA STOP-MOTION ANIMACIJE: ZJALCA V GIBANJU, 1. 6. 2022 ob 16.30 v Centru za obiskovalce Geoparka Idrija, dogodek je primeren za otroke med 8 in 12. letom

Podrobne informacije pa so na voljo tudi na tej povezavi: https://www.geopark-idrija.si/dozivetja/tedni-evropskih-geoparkov/tedni-evropskih-geoparkov-2022/

Lepo vabljeni na dogodke, ki se bodo odvijali v okviru letošnjih Tednov evropskih geoparkov v Geoparku Idrija.