Policist Leon svetuje

Preventivni projekt Policist Leon svetuje so zasnovali na Policijski upravi Slovenj Gradec. Pri vsebinski pripravi in oceni projekta je sodelovalo tudi Ministrstvo za šolstvo in šport. Na območju Policijske uprave Slovenj Gradec so projekt izvedli že leta 2007 in je bil zelo dobro sprejet, tako med otroki in učitelji kot med starši, zato se ga je oktobra 2008 začelo izvajati na celotnem območju Slovenije.

Projekt je namenjen učencem in učenkam petega razreda devetletnega programa osnovne šole, kar pomeni, da naj bi na ravni celotne države vsako leto sodelovalo približno 20.000 učencev.

Namen projekta je otroke seznaniti z nevarnostmi, s katerimi se lahko srečajo v vsakdanjem življenju in jih poučiti o primernem samozaščitnem oziroma preventivnem ravnanju ter spoštovanju pravil na različnih področjih.