V četrtek, 14. 3. 2024, so imeli učenci 1. razreda športni dan. V sklopu tega smo se zjutraj z avtobusom odpravili v Idrijo. Na igrišču pred OŠ Idrija je bil pripravljen poligon za kolesarčke, na katerem so se preizkusili otroci. Program Kolesarčki je preventivni vzgojni program v cestnem prometu za najmlajše. Namen programa je otroke preko igre poučiti, kako se vesti v prometnem okolju, da bi postali bolj previdni in vestni udeleženci v prometu. Otroci so bili postavljeni v vlogo voznika tako, da so doživljali dogodke, kot jih opaža in zaznava voznik v pravem prometu. Učenci so na poligonu vozili prav posebne »avte« na pedala. Po koncu pa smo šli še v Mejco, kjer so se otroci igrali različne igre.

Zapisala: Maja Božič