Select Page

Ponedeljek, 7. oktober, smo na šoli posvetili dediščini. Že lepo število let šola sodeluje v sklopu Dni evropske kulturne dediščine (DEKD) in učencem vsako leto pripravimo niz raznolikih in zanimivih dejavnosti, s katerimi spoznavajo lokalne posebnosti in tradicije.

Letos smo se posvečali krovni temi Dediščina kulturnih poti, mreženja in povezav, ki je rdeča nit dogodkov v celi državi.

Dejavnosti so bile med razredi različne in so segale od lokalnih legend in zgodb, starih iger in igrač, do vezenja včasih pogostih stenskih prtov ter kuhanja značilnih lokalnih jedi. Učenci so se tudi seznanili z osnovami kartografije, kar je v davni preteklosti počel Jožef Mrak in izdelali svoj logotip Spodnje Idrije. Nekaj skupin pa se je odpravilo tudi na teren – ena skupina se je odpravila po trasi Feldbahna, druga od kamšti do Kobile, najmlajši pa so se na idrijskem gradu srečali z Melhiorco.

Najlepša hvala vsem zunanjim sodelavcem za njihov prispevek k uspešni izvedbi dejavnosti, za donacije in popuste!

Podrobnejši pregled dejavnosti pa bo objavljen v Idrijskih novicah.

Zapisala: Urška L. Ubajiogu